Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Havacılıktan Daha Ötesi

Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bağcılar Anadolu Teknik ve Teknik Lisesi (Uçak Bakım)  (Okunma Sayısı 30371 defa)
ayktsbs
Teknisyen
*

Karizma Puanı: 56

Üyelik Bilgileri
« : 31 Ağustos 2008, 23:22:15 »

Bağcılar Anadolu Teknik ve Teknik Lisesi
Bağcılar Endüstri Meslek Lisesi 1983-1984 öğretim yılında YapıRessamlığı bölümü ile mesleki teknik öğretime başlamıştır. 1984-1985öğretim yılında Elektrik, Elektronik, Motor ve Tesisat Teknolojisibölümleri, 1986-1987 öğretim yılında Tesviye ve Yapı bölümleri öğretimeaçılmıştır. 1990-1991 öğretim yılında Bilgisayar bölümüyle BağcılarTeknik Lisesi açılmıştır. 1991-1992 öğretim yılında makine bölümününaçılması ile Teknik Lise’deki bölüm sayısı ikiye yükselmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Renault Mais A.Ş. arasında16-Mayıs-1993 tarihinde imzalanan protokole göre Renault Teknik EğitimProjesi 1994-1995 öğretim yılında başlatılmıştır. Renault Mais A.Ş.tarafından Motor Laboratuarı kurulmuştur.

Okul ve Elginkan Topluluğu işbirliği ile hazırlanan Doğalgaz veSıhhi Tesisat Laboratuarı 1997-1998 öğretim yılında hizmete sunulmuştur.

Okul personelinin çocuklarının okul öncesi eğitimlerininsağlanmasını amaçlayan ve okul çevre işbirliği ile yaptırılan anasınıfı 1997-1998 öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Hayırsever iş adamı Sayın Abdurrahman Bilimli tarafından yaptırılanBağcılar Abdurrahman ve Nermin Bilimli Anadolu Teknik Lisesi 1997-1998öğretim yılında Uçak Bakım Teknisyenliği Gövde ve Motor, Uçak BakımTeknisyenliği ve Elektroniği ve Bilgisayar bölümleriyle mesleki tekniköğretime başlamıştır.

28-12-1998 tarihinde iki okul Bağcılar Abdurrahman ve NerminBilimli Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi adıaltında birleştirilmiştir.

Öğrencilerin sosyal etkinliklerine büyük önem verilen okulda okulve çevre işbirliği ile yaptırılan halı saha ve sosyal tesis binası2001-2002 öğretim yılında öğrencilerin ve çevrenin hizmetinesunulmuştur.

16-09-2004 tahinde iki okul ayrılmış okulumuzun adı Bağcılar AnadoluMeslek , Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değiştirilmiş AnadoluMeslek Lisesi Bilgisayar (Donanım) Teknik Lise Bilgisayar (Yazılım) veMakine ,Endüstri Meslek Lisesi ise Yapı, Yapı Ressamlığı ,Tesviye,Tesisat Teknolojisi ,Elektrik,Elektronik ve Motor bölümleriyleMEGEP kapsamında ise Doğalgaz Teknolojisi bölümünde pilot okul olarakeğitim ve öğretimine devam etmekte iken 27-05-2005 tarihindeAbdurrahman ve Nermin Bilimli Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde bulunanUçak Gövde Motor, Uçak Elektroniği ve Uçak Bakım Teknisyenliğibölümleri okulumuza nakledilmiş, okulumuz Anadolu Meslek ve Teknik Lisebünyesinde bulunan Bilgisayar bölümleri ise Abdurrahman ve NerminBilimli Anadolu Teknik Lisesi bünyesine nakledilmiştir.

2005 yılı Eylül ayında Bağcılar Belediyesi tarafından 300 kişilikkonferans salonu 2 Bilgisayar laboratuarı ,4 resimhane ,14 dersliktenoluşan toplam 4 katlı inşaat başlamış olup inşaatımız bitmiştir.Okulumuzdaki öğrenci sayısı Endüstri Meslek Lisesinde 1938 AnadoluTeknik Lisesinde 244 Teknik Lisede 39 olmak üzere toplam 2221 dir. 2005– 2006 öğretim yılından itibaren okulumuzun adı Bağcılar AnadoluTeknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değiştirilmiş EndüstriMeslek Lisesinde Elektrik, Elektronik, Motor, Tesviye, Tesisat, Yapı,Yapı Ressamlığı bölümleri Megep kapsamında Doğalgaz bölümü TeknikLisemizde Makine Bölümü Anadolu Teknik Lisesinde Uçak Gövde Motor, UçakElektroniği ve Uçak Bakım Teknisyenliği bölümleri ile eğitim – öğretimedevam edilmektedir.

Erkek Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Baylas Otomotiv A.Ş.(Citroen) firması ile 27-01-2006 tarihinde imzalanan protokole göreCitroen Motor Eğitim Laboratuarı kurulmuş 2005-2006 eğitim öğretim yılı2.dönemden itibaren faaliyete geçmiştir.

İletişim Bilgileri:

Barbaros Mahallesi Mahmutbey Yolu 8. Sokak 

Bağcılar/İSTANBUL

Telefon: (0212) 550 15 99

Fax: (0212) 550 16 00

http://www.bagcilareml.k12.tr

e-mail:308047@meb.gov.tr[/B]

Not:Alıntıdır.
Doğukan Şimşek
Öğrenci
*

Karizma Puanı: 1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2011, 12:25:24 »

Ya merhaba ben birşey soracaktım benim tek hayalim uçak mühendisi elektronik bakım bölümüne gitmek ben bunun için taban puanları çok araştırdım ancak her yerde başka başka olduğu için birde size danışmak istedim bir yardımcı olabilirmisiniz..?

Tek hayalim Uçak Mühendisi olmak... Olmak istediğim mesleği bilmek ve onun üzerine gitmek çok güzel birşey..
Sayfa: [1]
  Yazdır  
||| GoogleTagged |||

Gitmek istediğiniz yer: